Звіт про тиждень циклової комісії природничо-математичних дисциплін.
Традиційно щороку, у березні, у Надвірнянському коледжі НТУ проходить тиждень циклової комісії природничо-математичних дисциплін. Комісія об’єднує дисципліни: математику, фізику, хімію, біологію та екологію, тому заходи передбачали бути цікавими та захоплюючими.
Інтелектуальна гра  –  ефективний інструмент   формування розумових і пізнавальних здібностей студентів.
Дослідження вчених переконливо показують, що інтелектуальні можливості людей, яких звичайно називають талановитими, не аномалія, а норма. Завдання викладача – розкрити мислення студента, підвищити коефіцієнт його корисної дії, нарешті, допомогти використовувати ті найбагатші можливості, що дала йому природа і про існування яких багато хто часом і не підозрює.
Саме на це і розрахована системна робота викладачів фізики, яка сприяє формуванню гнучкості, краси і нестандартності мислення, систематизації базових знань з дисципліни, усвідомленню їх необхідності для майбутньої професії кожного. Інтелектуальна гра «Найрозумніший», яку організували  і провели 21.03.2016р., використовуючи технології мультимедіа, викладачі фізики Левкун М.П., та Гуменюк Л.М., дозволила невимушено, в ігровій формі, перевірити знання з фізики отримані студентами І курсів та активізувати їхні інтелектуально-практичні можливості.
photo 2photo 4
photo 9photo 19
Конкурс проходив у ІІІ етапи. Із 12 учасників, студентів груп Т-11, Т-12, ЕМ-11, А-11, до півфіналу пройшло шестеро – Яворський С., Ворощук Ю., Верещак Т., Голіней А., Юрців А., Смик Ю.       
Кмітливість, вміння володіти собою дозволили Ворощуку Юрію, Верещаку Тимофію та Голінею Арсену дійти до перемоги і зайняти відповідно І,ІІ, ІІІ місце.
photo 28photo 30
Організація пошуково-дослідної роботи сту­дентів є важливим чинником підвищення ефективної професійної підготовки майбутніх фахівців, бо передбачає ін­дивідуалізацію навчання, дає змогу реалізовувати особистісно орієнтоване навчання, розширює обсяг знань, умінь та навичок студентів, сприяє формуванню актив­ності, ініціативи, допитливості, розвиває творче мислен­ня, спонукає до самостійних пошуків. Результатом творчого пошуку студентів під керівництвом досвідчених викладачів є студентські  конференції, презентації пошуково-дослідницьких робіт.
Математика - галузь невтомного пошуку і важкої до самозабуття праці. Іноді на доведення однієї теореми потрібні роки. Праця вченого-математика подібна до праці поета: як і в поезії, у математиці діють досить складні механізми пошуку і філігранне оформлення знайденого результату. Проте, про математиків чомусь не прийнято говорити піднесено, захоплено, хоча вони також заслуговують високих слів подяки, які ми часто адресуємо людям подвигу і мужності. Праця математиків не виставляється на театральній сцені, про неї не говорять у репортажах з космосу, але вона присутня скрізь. Математики викреслюють орбіти космічних трас, гарантують міцність сталевих атомоходів у океанських глибинах, визначають ритми роботи атомних реакторів.
У кожному періоді історії математики були свої видатні постаті вчених, в яких були різні долі. Одні зажили слави і безсмертя ще за життя, іншим судилося пройти складні шляхи і розділити трагічну долю свого народу. Багато визначних математиків стали зразками щирої відданості науці, патріотами свого народу.
      Щедра талантами українська земля подарувала людству не тільки чудових співаків, композиторів, письменників, а й визначних математиків.
Саме невтомній праці, досягненням та відкриттям видатних українських математиків минулого та сьогодення була присвячена конференція презентація пошуково-дослідницьких робіт студентів коледжу з математики 22.03.2016р., яку організували і провели викладачі Дудишин Л.В., Пирин Н.В., Андрусяк О.З., Демчук Л. В., Демешин У.С., Зубко Н.І.
Студенти коледжу презентували свої роботи:
 Яворська Катерина (гр. Б-21) : «Вороний Г.Ф. та його діаграми».
photo 34
Остафійчук Тетяна, Іванків Наталя (гр. ІТ-21) : «Прикладне застосування поверхонь другого порядку».
photo 40photo 38
Кужньова Анастасія, Ничипорук Маряна (гр. Б-11): «Глушков В.М. - людина, яка випередила свій час».
photo 41photo 42
Яворський Сергій (гр. Т-12): «Остроградський М.В. - видатний математик Полтавщини».
Гринішак Тетяна (гр. І-11): «Левицький В.Й.- основоположник української математичної культури».
photo 43photo 44
Федоришин Ярослав (гр. О-11): «Кравчук М.П. і перший проект компютера з України».
Лавринович Степан (гр. ЕМ-11): «Відомі українські математики та їх вклад у світову науку».
photo 50
               Сьогодні українські фізики посідають чільне місце у світовій науці, збагачуючи її оригінальними  та ґрунтовними науковими дослідженнями та винаходами. Українські учені також зробили вагомий внесок у становлення фізики як окремої науки в класичний період її розвитку. За деякими даними майже 200 учених-українців наприкінці XIX - на початку ХХ ст. працювали за кордоном і користувалися неабияким авторитетом у науковому світі.
23 березня 2016 року у Надвірнянському коледжі НТУ проводилася науково-студентська конференція «Внесок українських вчених у розвиток фізики й астрономії», яку організували викладачі Угорчук В.В., Гуменюк Л.М., Левкун М.П., Вінтоняк Т.П.. Учасниками конференції були студенти І і ІІ курсів. Доповідачі намагалися донести до слухачів, що культура і наука кожної нації належать людству, але святий обов’язок кожного з нас знати свою історію, своїх творців науки і культури.
Студентки Гринішак Тетяна і Лешко Анна (гр.І-11) презентували дослідницьку роботу: «Видатний український вчений Олександр Смакула», який здійснив епохальне відкриття для поліпшення оптичних приладів мікроскопів, фотоапаратів, телескопів, стереотруб, біноклів, різних оптичних пристроїв до стрілецької зброї, якими користується все людство до сьогодні, як на Землі, так і в космосі для фотографування Землі та інших планет.
photo 53photo 56
Фуфалько Василь, (ст.гр. Т-12), представив у своїй пошуковій роботі життєвий і науковий шлях Юрія Васильовича Кондратюка (справжнє ім’я —Олександр Гнатович Шаргей). Вчений вперше запропонував проект міжпланетного космічного корабля, вивів  траекторію його польоту, розтлумачив ідею багатоступінчастих ракет для мандрівок на інші планети.
 Цюрак Христина (ст.гр. Ф-11) з пошуковою роботою «Визначний вчений Прикарпаття Фреїк Дмитро Михайлович» розповіла про вітчизняну наукову школу з фізико-хімічних проблем напівпровідникового матеріалознавства, та багато інших вагомих відкриттів нашого краянина.
photo 57
Доповідач Бервінов Володя, (ст.гр. О-11), ознайомив нас із науковими здобутками Сергія Павловича Корольова, якому ми завдячуємо запуском першого штучного супутника Землі, першим польотом людини за межі атмосфери до Місяця і фотографіям його зворотного боку.
Сав’юк Роман, (ст.гр. Е-11), розповів про перше в світі відкриття Х-променів, яке пізніше дістало назву рентгенівське випромінювання. Саме це відкриття належить нашому видатному українському генію, Івану Павловичу Пулюю. Яремчук Юрій (ст.гр. П-11), повів студентів науковими стежками відкриттів та здобутків нашого краянина Климишина Івана Антоновича, основоположника астрономії у наші часи,який у 60–х роках минулого століття ввів у теорію астрофізики показник адіабати газовипромінювання, відомий у науковому світі як «коефіцієнт Климишина».
photo 62
Кушнір Олег (ст. гр. О-22), презентував студентській аудиторії винахід, який він створив разом із викладачем фізики В.В.Угорчуком і продемонстрував отримання електричної енергії із теплової.
photo 70
За допомогою простого елемента Пельтьє можна заряджати різноманітні гаджети, а особливо проста зарядка телефона дозволить у вирішальну мить здійснити саме той один дзвінок і зберегти своє життя.
photo 75photo 79
Відповідальність починається з мене… Під таким гаслом 23.03.2016р. відбулась зустріч студентів І-го курсу Надвірнянського коледжу НТУ та запрошених гостів: Христини Богославець – начальника відділу молоді і спорту Надвірнянської РДА, Наталі Грицюк – головного спеціаліста відділу молоді і спорту Надвірнянської РДА та Петра Дричака – інспектора сектору молодіжної превенції Надвірнянського відділу національної поліції ініційована у рамках циклової комісії математичних дисциплін викладачами Пилип’юк В. Я. та Пирин Н. В.
photo 81photo 86
Ми живемо у дивовижний час. Час сучасних комунікацій, інтернету ти віртуального спілкування. Інколи, навіть, не задумуємось скільки часу витрачаємо на блукання по різних сайтах та спільнотах. Більшість сучасної молоді не можуть уявити собі життя буз інтернет-листування та віртуального спілкування. Часто не можуть розділити життя on-leine та of-leine. А чи знаємо ми про права людини в інтернеті? Напевне ні. Реєструючись на сайтах ми мимоволі даємо добро на використання  інтернет-провайдерами особистих даних.
Христина Богославець роз’яснила про права та обов’язки користувачів, навела конкретні приклади як можна захистити себе в мережі всесвітньої павутини. Петро Дричак звернув увагу на грубі правопорушення при використанні соцмереж та міру покарання за них.
photo 90photo 97photo 99
Особливо акцентувалась увага на створену загальноєвропейську кампанію «рух проти мови ненависті», яка набирає обертів і в Україні.
Такі зустрічі є неабияк актуальними та корисними, дають зрозуміти, що життя of-leine цікавіше, більш забарвлена, справжнє. Тому клікаєм enter та насолоджуємось реальним життям!!!
photo 103photo 103
В рамках методичного тижня циклової комісії природничо-математичних дисциплін викладач Угорчук В.В. кандидат фізико-математичних наук провів відкрите заняття з фізики на тему: «Магнітні властивості речовин».  Метою заняття було дати студентам гр. ІТ-21 поняття про магнітні властивості речовин; розвинути уміння спостерігати, аналізувати, робити висновки; самостійно працювати з науково-популярною літературою; працювати в групах, планувати свою роботу; виховувати в студентів толерантність, наполегливість у досягненні мети.
photo 107photo 112photo 118
Заняття захопило навчальну аудиторію демонстрацією різних дослідів та використанням сучасних інноваційних технологій. Так, студенти підготовили цікаві доповіді із застосуванням феромагнетиків, зокрема, Тетяна Остафійчук представила доповідь на тему: «Перспективи використання феритів в якості катоду в літієвих джерелах струму», Микитин Анатолій «Керована доставка лікарських препаратів», Андріїв Дмитро «Вплив магнітного поля на живі організми» та Букатюк Олег «Магнітний запис інформації».
photo 122photo 126
На даному занятті поряд зі звичними методиками – експериментом і фронтальною бесідою – для вивчення нового матеріалу використовувався метод малих груп. Цей метод активізував пошукову діяльність студентів, сприяв залучанню їх до самостійного отримання знань, та сприяв організації їхньої роботи. Для роботи за цим методом викладач створив 3 базові групи «Анти-» «Пара» та «Феромагнетики» чисельністю 4-5 студентів з різним рівнем навчальних досягнень. У базових групах студенти опрацьовували навчальний матеріал із певного питання та проводили відповідні фізичні експерименти.
Вміле використання додаткового матеріалу, демонстрація дослідів, використання мультимедійної техніки зробили процес пізнання емоційно насиченим і цікавим.
photo 129photo 130photo 137photo 138
Студенти вчились вирішувати проблемні ситуації, звертали увагу на розміркування і вміння обговорювати та шукати істину, визначати головне, обґрунтовувати, порівнювати, узагальнювати, конкретизувати, володіючи знаннями попереднього матеріалу та знаннями з інших дисциплін.
Позитивна, невимушена атмосфера сприяла впевненості в своїх силах студентів,  зміцнювала їх віру в себе.
photo 143photo 147photo 149
 
В рамках тижня циклової комісії природничо-математичних дисциплін 25 березня  відбулася науково-практична конференція з елементами лекторію приурочена 105-й річниці від дня народження відомого лісівника, природоохоронця, науковця, краєзнавця, патріота Юрія Володимировича Юркевича (секція «Біологія, екологія, хімія»).
biologia05biologia06
Учасники конференції ознайомились із життєвим шляхом Юрія Володимировича Юркевича – видатної постаті нашого краю, його вагомим внеском у збереження природи Надвірнянського району, природоохоронними та еколого-освітніми ідеями, основними науковими та науково-популярними працями, який представили студенти групи Е-11 Сав’юк Роман, Борис Роман (Керівник Міскевич У.Д.). Зроблено ряд пропозицій щодо вшанування пам’яті Юрія Володимировича Юркевича на базі Надвірнянського коледжу НТУ. За сприяння директора природного заповідника «Горгани» Кисляка В.М. Сав’юк Роман одягнув для доповіді форму інспектора Черниківського науково-дослідного природоохоронного відділення цього заповідного об’єкту.
biologia08biologia09
 Справою всього свого життя вважав Юрій Володимирович створення природного заповідника «Горгани» і запрошені на конференцію працівники заповідника: завідувач сектору екологічної освіти Кравчук Людмила Петрівна та провідний фахівець Кунєцов Роман Ігорович стали почесними гостями і активними учасниками конференції. Зворушив виступ Людмили Петрівни, яка знала Юрія Юркевича та працювала з ним у сфері охорони природи. Своїми спогадами про Юрія Володимировича поділилась викладач коледжу Мельничук Ірина Михайлівна. Щиро вдячні цим людям за теплі слова  про цю визначну людину.
За підсумками конференції виступила заступник директора з навчально-методичної роботи Дребот С.Д. Вона відзначила добру підготовку доповідачів, змістовність, новизну, актуальність піднятих тем, спрямованих на розкриття пріоритетних у даний час питань формування екологічної свідомості, звернула увагу на важливість дискусій та обговорень ключових питань доповідей, подякувала всім учасникам конференції за кроки у напрямку екологізації освіти.
biologia10biologia12biologia15biologia16
           Ми живемо в епоху бурхливого розвитку цивілізації. Всі звикли жити у світі, який начебто будуємо для себе самі. Ми маємо великі будинки, оснащені високотехнологічними побутовими пристроями;  змогу пересуватися на великі відстані завдяки автомобілям, потягам, літакам. Небаченими досі швидкими темпами йде зростання великих та малих міст, розширюється промислове будівництво, збільшується кількість населення, зростає експлуатація всіх природних ресурсів. У зв'язку з цим охорона навколишнього середовища стала для людства однією з найважливіших проблем. Саме ці актуальні проблеми сьогодення були висвітлені у екологічній складовій студентського лекторію з екології, біології, хімії 25.03.2016р.
Цікаво презентували студентській аудиторії  свої роботи Сеньовська Яна (ст. гр. Е-21) та викладач екології Вірста Л.В., Остафійчук Тетяна (ст. гр. ІТ-21) та викладач екології Гордійчук Л.В. «Охорона природи в Україні: як від красивих гасел і обіцянок перейти до ефективних справ?», які прийняли активну участь  у Х Всеукраїнському конкурсі «Новітній інтелект України».
Сеньовська Я. та Вірста Л.В.  акцентували увагу на проблемах відходів у Надвірнянському районі. Адже відсутність сміття - відсутність одного з основних забруднень навколишнього середовища.
Забруднення навколишнього природного середовища побутовими відходами набуває для регіону всебічної гостроти. У селах існує проблема стихійних сміттєзвалищ і складування побутових відходів у природних пониженнях рельєфу. Існуюча структура системи санітарного очищення населених пунктів недосконала, її роз’єднаність та різнорідність за відсутності взаємодії з органами державної санітарно-епідеміологічної служби та охорони навколишнього природного середовища не забезпечує достатнього контролю за санітарним станом територій, а також збиранням, вивезенням, знешкодженням та захороненням твердих побутових відходів. Для цього необхідно виховувати у людей екологічне та економічне мислення, оскільки саме первинне сортування дозволить отримувати вторинну сировину без значних економічних вкладів.  
biologia29biologia31
Проект Остафійчук Тетяни популяризував екологічно відповідальну поведінку та дбайливе ставлення до навколишнього середовища серед студентів. Адже коледж розташований  поблизу промислових об’єктів: Надвірнянського лісокомбінату, нафтопереробного заводу  «Нафтохімік Прикарпаття», автотраси з активних рухом транспорту.
Благоустрій та озеленення коледжівського двору допоможуть вирішити проблему екологічного та естетичного виховання на депресивній території, будуть сприяти еко-естетичному сприйняттю Природи, свідомості того, що людина є виміром усіх речей. Сприяти покращенню іміджу коледжу шляхом створення та охорони екологічно сприятливого навколишнього середовища - ландшафтного парку, зимового саду, зеленого кутка.
Тому мета та завдання продемонстрованого  проекту полягали в:
·        залученні громадськості до реалізації проекту;
·        формуванні у громадян бережного ставлення до навколишнього середовища, як «джерела життя»;
·        формуванні громадської відповідальності при вирішенні актуальних проблем місцевої спілки по збереженню довкілля;
·        ознайомленні з міжнародними заповідними й естетичними аспектами збереження навколишнього середовища;
·        участі у трудових спільних справах (висадка дерев, квітів, створення ландшафту, зелених кутків, зимового саду та створення алеї випускників;
·        збору інформації про рослини, трави, квіти, дерева;
Реалізація творчих міні-проектів:
 

земля
  • квітковий календар,
  • малюнок «Первоцвіт»,
  • «Краса своїми руками» (виготовлення квітів з бісеру, паперу, пластиліну, оберегів; вишивка).
  • створення алей,  «Парку поколінь».
  • фотовиставка «Еко-арт».
  • щомісячний випуск еко-бюлетню.
Остафійчук Тетяна пройшла відбірковий і вийшла у ІІ тур Х Всеукраїнського конкурсу «Новітній інтелект України». Вітаємо Таню із цим досягненням!
biologia32biologia33
У рамках тижня ЦК природничо-математичних дисциплін відбулася презентація пошуково-дослідницьких робіт студентів присвячена відомим хімікам та біологам України, які зуміли піднести нашу країну на світовий п’ядестал науки. Одне з найпочесніших місць у світовій науці належить хіміку, біологу, географу, природознавцю Володимиру Івановичу Вернадському. Про досягнення вченого студент групи ІТ-11 Ментинський Назарій підготував презентацію, де показав вчення Володимира Вернадського про ноосферу, як особливу оболонку Землі, що зумовлена діяльністю людини. Володимир Іванович передбачив глобальне потепління та попередив людство про можливі катаклізми.
Відомими іменами українських вчених наповнена також хімічна наука. Студентки групи Б-11 Плитус Пауліна, Ніколін Софія розповіли про Горбачевського І.Я. та Пилипенка А.Т., які працюючи за межами України зробили значний внесок у розвиток хімії. Ці вчені активно працювали над проектами «Чиста вода», «Питна вода», «Раціональне харчування».
Велика шана молодим сучасним дослідникам, які збагачують теоретичну базу, створюють колекції та виставки. Таким вченим є біолог-дослідник Шикула Р.Р. Студент групи ІТ-11 Дребот Степан цікаво презентував свою роботу про дослідника та створений ним музей, де представлені експонати живої природи зібрані зі всього світу. Цей музей є одним із найбільших за кількістю та різноманітністю експонатів у Європі. Слід відмітити, що Ростислав Шикула не тільки відомий дослідник, а й активний діяч та патріот. Він добровільно вирушив у зону проведення АТО.
Координаторами роботи студентів були викладачі хімії та біології Максим’юк Г.М., Пилип’юк В.Я.
biologia34biologia38biologia46
            Викладачі Міскевич У.Д., Пилип’юк В.Я., Штогрин Г.М. організували та провели 2-й тур І етапу олімпіади з біології . Переможці та призери:
І місце  Савюк Роман ст.гр. Е-11
ІІ місце Гринішак Тетяна ст. гр. І-11
ІІІ місце Ментинський Назарій ст.гр. ІТ-11.
            Викладачі хімії Максим’юк Г.М. та Пилип’юк В.Я. організували та провели 1-й тур олімпіади з хімії. Досягнення студентів:
І-місце     
ІІ місце Цюрак Христина ст.гр. Ф-11
              Савюк Роман  ст.гр. Е-11
ІІІ місце Юрців Андрій ст.гр. Т-12
               Чупринюк Андрій ст.гр. Т-11.
Сьогодні Україна прагне ввійти у світове співтовариство, і тому слід якомога ефективніше демонструвати не лише самобутню культуру (пісню, танок), але й досягнення в різноманітних галузях науки і техніки, фундаментальних дослідженнях, розповідати світові про світочів української науки в царині математики, фізики, хімії, біології, котрі спричинилися до вагомих здобутків земної цивілізації. «Треба, щоб про Україну стало відомо в світі якнайбільше і якнайшвидше», – сказав після відвідин Києва свого часу колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер.
Наш святий обов’язок знати свою історію, знати своїх світочів науки і культури. Інакше наше самоусвідомлення як нації буде неможливим, без чого буде неможливою її самоорганізація.
                                                                                             Голова ЦК Л.В.Дудишин

Попередні Наступні

Ярмарок 2017

25-06-2017 Перегляди:298109 Новини

.

25-06-2017 Перегляди:298109 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14411 Новини

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14411 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18328 Новини

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18328 Новини

Читати далі...

інші посилання

gerb хор p4       logo 9 03 185  УГЛ