14.03.2017р. В Палаці культури і дозвілля молоді Надвірнянського коледжу НТУ відбувся обласний огляд-конкурс художньої самодіяльності серед ВНЗ І-ІІ р.а. Для визначення рівня мистецької творчості студентів та викладачів  Надвірнянського коледжу  прибуло поважне журі з обласного центру естетичного виховання.
Весь концерт побудований у логічній послідовності від минулого до сучасного, від нетлінних народних скарбів  наших предків — до сучасних трагічних подій в Україні, які знайшли вже своє відображення у мистецтві.
Гуцульська мелодія полилася просторим залом. Танцювальний ансамбль “Водограй” славить рідний край, відображає національний та регіональний колорит. Дівчата — з декоративними ялинковими гілочками, хлопці — із топірцями, на сцені декорація — гірський пейзаж, а на екрані пропливають карпатські краєвиди.
Вокальний квінтет (2 юнаки і 3 дівчини у національному одязі) виконали пісню “Вітання” і передали “побажання  всім, всій Україні”. За ними ансамбль дівчат подарував пісню “Сорочка — вишиванка”, прославляючи символ краси незнищенного духу нашого народу. А на екрані — народні обереги, українські обійстя, інтер’єри, реліквії. Слухове і зорове сприйняття змінюється  воєдино створюючи настрій вдячності за нетлінну красу народного мистецтва, за те кома, що ми — українці.
Інструментальний ансамбль уміло виконував народні румунські коломийки. Національний одяг рідних регіонів України, вироби народного ужиткового мистецтва, пейзажі — все це створило колорит не лише Буковини, а всієї мистецької України.
Вокальне тріо у супроводі струнного ансамблю зачарувало виконанням української народної пісні “Ой там на горі”
     Ой там на горі, ой там на крутій
     Ой там сиділа пара голубів.
Вони сиділи, милувалися, сизими  крильми обіймалися. Враз стрілець-мисливець убив-розлучив пару голубів. У гіркій паралелі людського світу із пташиним закралася в душу хвилюванням.
Номери змінюють один одного, укладення в логічну послідовність, із наростаючою градацією. Соло на саксофоні влило у душу бадьорість і радість, яка підсилилась піснею “Якщо любиш — кохай”, виконаною  ансамблем юнаків.
Розмаїття жанрів художньої самодіяльності вплелося, мов у барвистий вінок у програму звіту-концерту. Вокальні номери, оздоблені інструментальними, засвідчили гармонію музики і слова. Вдало підібрали відеоролики логічно підсилювали естетичне враження. Оптимістичний мажорний твір «Вікторі» талановито виконав ансамбль скрипалів під орудою Наталії Сенів. Враження підсилило відео на екрані: спортивні розваги і трюки, екстремальні ситуації в житті сильних духом, мужніх і спритних людей.
«Коли навколо ні душі» - цю пісню виконав пісенний дует у складі Руслани Семанюк та Дмитра Кузюка. Лірична пісня і елегантна, романтично вишукана завіса-декорація створили настрій естетичної насолоди, який посилив бальний танець «Полонез», вишукана строгість і елегантність юнаків у фраках та дівчат у бальних сукнях.
Минуле поєдналось із сучасним. До глибини душі схвилювала поетична композиція «Мені наснилось», де зустрілись два юнаки: убитий під Крутами студент і загиблий на Майдані патріот України вірменського походження Сергій. Проведено паралель між трагічними подіями початку ХХ і ХХІ століть:
На Аскольдовій могилі поховали їх,
Тридцять мучнів-українців, український цвіт.
На кого завзявся Каїн?
Боже, покарай!
Понад все вони любили
Свій коханий край.
Убиті під Крутами боролись за незалежність України. Загиблі під час революції Гідності відстоювали незалежність і право на краще життя:
А сотню вже забрали небеса…
Летіли легко, хоч Майдан ридав.
Небесна сотня в вирій полетіла…
У діалозі юнаки питають один в одного: «За що тебе убито?» - «За правду.»
Пісня «Мить» і музично-драматична інсценізація «Воїни світла» - про Небесну сотню – продовжили тематику про сучасну боротьбу за незалежну Україну. Кульмінаційною в напрузі почуттів стала пісня «Там біля тополі» у виконанні соліста вокально-інструментального ансамблю Дмитра Кузюка.
Там біля тополі, де калина росте,
Мамині очі чекають тебе.
Сива, у розпачі плаче, сина все чекає,
Та у Бога вже його душа.
………………..
Я за волю пішов у далечінь,
За долю багатьох поколінь.
У морі далеко, крилами лелеки, повернуся я.
Час Великого посту дається нам для духовного очищення перед Воскресінням Господнім. На сцені призер обласних конкурсів читців Анна Пирожук з власною поезією «Вірую!»:
Вірую, що страждав Він і вмер на хресті,
Що третього дня воскрес і вознісся до небес.
Камерний хор «Барви» виконав пісню «Поглянь, душе грішна», яка закінчується словами: «Хрест наш несемо Ісуса слідами».
На завершення огляду-конкурсу аматорський ансамбль «Водограй» виконав танець «Гопак», студентський хор – пісню «Я люблю свою країну Україну», а вокальний квартет – «Нам потрібне мирне небо…»
Це чудове концертне дійство підготували талановиті працівники Палацу культури і дозвілля молоді Надвірнянського коледжу НТУ: І. Микитин, С. Павлишин, Н. Сенів, Р. Сенів, О. Мацьків, В. Куцах.
Виступив голова журі – директор Івано-Франківського державного центру естетичного виховання Кузбит М.В., подякував творчому колективу, обдарованим студентам за майстерність у царині вокально-хореографічного мистецтва, за збереження українських духовних традицій, патріотизм.
Попередні Наступні

Ярмарок 2017

25-06-2017 Перегляди:298130 Новини

.

25-06-2017 Перегляди:298130 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14412 Новини

День відкритих дверей (25.03.2017)

13-02-2017 Перегляди:14412 Новини

Читати далі...

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18329 Новини

День відкритих дверей (24.12.2016)

18-12-2016 Перегляди:18329 Новини

Читати далі...

інші посилання

gerb хор p4       logo 9 03 185  УГЛ